Snake, TOK2me i autostatusy

Snake.

Tokonda okazała się prawdziwą miłośniczką zwierząt :) Otóż wczoraj w nocy postanowiła się Wam  pochwalić swoim nowym zwierzątkiem. Być może będzie to małym zaskoczeniem ale ów zwierzak to klasyczny wąż. Nie ma jednak powodów by się go obawiać, gdyż jest on bardzo spokojny i leży sobie na pulpicie tokondy tuż pod TOK2me. Oczywiście zapewne odważniejsi z Was  postanowią zaczepić węża klikając w niego, będziecie mieli wtedy okazję do prawdziwego wykazania się. Nowe rekordy czekają, a lista TOP10 już w tej chwili jest wyzwaniem dla najlepszych :) Zasad snake’a chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć jednak dla młodszych użytkowników może przyda się małe wyjaśnienie.

Plansza do gry jest kwadratem o wymiarze boku równym  30 pól. Nasz wąż na początku gry jest mały więc jest reprezentowany w postaci jednego szarego kwadracika. Czerwone elementy na planszy są pożywieniem węża. Naszym zadaniem jest sterowanie wężem za pomocą klawiszy kursora w taki sposób aby zjadł on jak najwięcej czerwonych elementów. Na początku zadanie wydaje się banalne jednak należy wziąć pod uwagę to, iż jak wąż je to zaczyna rosnąć więc po zjedzeniu każdego elementu robi się dłuższy, przez co trudniejsze jest sterowanie nim w taki sposób by nie zjadł sam siebie ;)  Ci, którzy podejmą to ciężkie wyzwanie mają szansę na wysoką pozycję w zakładce wyniki, na której znajdziecie 10 najlepszych graczy w snake’a na tokondzie.

tokonda snake

tokonda snake

TOK2me

TOK2me, pod którym leży sobie na pulpice wąż jest gadżetem być może już znanym części z Was, gdyż był on dostępny w naszym laboratorium. Postanowiliśmy go jednak wraz z tym wydaniem udostępnić wszystkim użytkownikom. Czym jest TOK2me? Jest to gadżet, który możecie  dodać na własnej stronie www, dzięki temu każdy kto odwiedzi stronę będzie miał na niej okienko, przez które porozmawia z Wami na tokondzie.  Na początku musimy skonfigurować naszego TOK2me.

TOK2me

TOK2me

W oknie konfiguracji możemy ustalić takie parametry jak nazwa danego TOK2me (możemy ich mieć kilka), nick, który będzie widziała osoba  z nami rozmawiająca, tekst powitalny, maksymalna ilość jednoczesnych rozmów i oczywiście kolor tak, aby TOK2me pasował wizualnie do naszej strony.  Podczas ustalania tych parametrów cały czas w polu kod będziemy mieli generowany wpis do umieszczenia na własnej stronie www. Kiedy już skonfigurujemy naszego TOK2me możemy zaznaczyć cały kod w okienku i umieścić go na swojej stronie w miejscu, które dla niego przeznaczyliśmy.  Całość może się prezentować np. w taki sposób:

TOK2me

TOK2me

Od tej pory każdy kto wejdzie na naszą stronę będzie mógł bezpośrednio z niej z nami porozmawiać :)

Autostatusy

Wczorajsze wydanie tokondy wzbogaciło się także o opcję o którą wielu z Was prosiło, mianowicie autostatusy. Domyślnie funkcjonalność ta działa w taki sposób, że po wykryciu 5 minut bezczynności użytkownika na tokondzie  automatycznie zmienia mu status na wszystkich kontach z dostępnego na zajęty. Jeśli, na którymś koncie status był ustawiony wcześniej na zajęty, niewidoczny lub niedostępny na takim koncie nie będzie zmieniany status. Funkcjonalność tą można oczywiście skonfigurować (po jakim czasie na jaki status przełączyć) lub wyłączyć na zakładce ustawień komunikatora.

Mamy nadzieję, że zmiany, które wczoraj wyszły umilą i ułatwią Wam drodzy użytkownicy pracę z tokondą :) Jak zawsze dziękujemy za wszelkie uwagi i sugestie zgłaszane przez Was, to właśnie dzięki nim tokonda może się rozwijać w kierunku przez Was oczekiwanym :)

2 Responses to “Snake, TOK2me i autostatusy”

 1. Krzysiek Says:

  Witajcie!

  Zainstalowałem Tokondę i miło mnie zaskoczyła. Brakuje mi natomiast jednej funkcjonalności. Chodzi o zapamiętywanie statusu, bądź uruchamianie komunikatora z konkretnym statusem. Bardzo by się to przydało!

  Pozdrawiam!

 2. admin Says:

  Witam,

  taka opcja jest już dostępna w tokondzie :D
  Poniżej wstawiam opis, który widnieje na faq’u tokondy:

  “W jaki sposób ustawić/zmienić domyślny status konta po zalogowaniu?
  W oknie komunikatora wybierz zakładkę “ustawienia”, następnie w zakładce “konta” wybierz konto, którego status chcesz ustawić. Następnie po kliknięciu ‘zmień’ należy wybrać “stan początkowy”, czyli status domyślny po zalogowaniu i zatwierdzić przyciskiem ‘ok’. ”

  Pozdrawiam również :)

Leave a Reply

Obraz CAPTCHY