TOKinfo

Nadeszły Mikołajki, więc mamy dzisiaj dla Was prezent ;) Tokonda wzbogaciła się  o długo wyczekiwany program TOKinfo. Jest to mała aplikacja działająca pod systemem Windows, która ma za zadanie powiadomić użytkownika o przyjściu  wiadomości. Program znajdziecie na naszej stronie głównej w menu na górze. Jego obsługa jest banalnie prosta. Najpierw powinniśmy zalogować się przez stronę www do Tokondy. Natępnie uruchamiamy TOKinfo, podajemy login oraz hasło i klikamy  przycisk OK. W tym momencie program podłączy się do naszego konta w Tokondzie i będzie sprawdzał, czy nie przyszła do nas wiadomość. Gdy się takowa pojawi program poinformuje nas o tym odpowiednim dymkiem(w który można podwójnie  kliknąć) i migającą ikoną.

TOKinfo nie wymaga instalacji, więc możemy go ściągnąć, używać i gdy skończymy po prostu skasować (przydatne, gdy nie chcemy, aby ktoś widział, że go używaliśmy). Należy jednak pamiętać o tym, że gdy skorzystamy z jego dodatkowych funkcji, czyli uruchamiania przy starcie, zapamiętania hasła lub podania serwera proxy wtedy program zapisze te  informacje na komputerze.

Poniżej link do strony z programem:

TOKinfo

Zachęcamy również do kliknięcia prawym klawiszem myszy w ikonę programu znajdującą się na pasku zadań(tray ikona). Dzięki temu uzyskamy dostęp do menu programu, umożliwiającego zalogowanie, wylogowanie, zmianę ustawień lub wyłączenie programu.

I jeszcze na koniec ciekawostka dla użytkowników linuxa – wstępnie można spróbować uruchomić TOKinfo pod Wine. Program powinien działać jednak zamiast funkcjonalności dymków będzie migająca ikona w tray’u.

2 Responses to “TOKinfo”

  1. latek18 Says:

    Nareszcie :) , działa pod Wine elegancko.
    Dziękuje za prezent mikołajkowy.

  2. tokonda Says:

    :) to nie my – to Mikołaj ;-)

Leave a Reply

Obraz CAPTCHY