Wakacje z Tokondą

Wakacje w pełni, a Tokonda w pracy! Odpoczęli za to deweloperzy co poskutkowało szybkim wprowadzeniem kilka dni temu nowego wydania. Główne zmiany w tej wersji, tym razem oznaczonej jako 0.91f (f jak fajna?) to poprawki do zgłoszonych przez Was błędów i małe zmiany w funkcjonalności. Ucieszyć powinni się wszyscy właściciele kont Gtalk, gdyż od tej chwili można się logować na konta Gtalk w dowolnej domenie.   Usunęliśmy także niepotrzebne scrolle, które pojawiały się pod Chrome i Safari, a także poprawiliśmy lekko wygląd Tokondy pod tymi przeglądarkami. Jak już jesteśmy przy wyglądzie z pewnością zauważyliście, że zmieniły się ikony. Postanowiliśmy je trochę znormalizować wprowadzając jednolite wersje kolorystyczne dla wszystkich stanów. I tak na przykład niedostępność na każdym protokole reprezentowana jest przez czerwoną ikonę, niewidoczność szarą, zajętość przez ikonę z chmurką, a dostępność ładną kolorową wersją ikony danego komunikatora.
Ze zmian funkcjonalnych naprawiliśmy opcję “zapamiętaj mnie” na stronie głównej i sprawiliśmy, że wyszukiwarka użytkowników reaguje na klawisz <enter>. Usprawniliśmy także import kontaktów z Gadu Gadu, dzięki temu możecie teraz pobrać kontakty jednocześnie z serwera i z pliku.

Wszystkim wybierającym się w najbliższym czasie na urlop życzymy udanego wypoczynku i oczywiście bezproblemowego dostępu do Tokondy z każdego miejsca na świecie :)

P.S.
Jeśli lubicie Tokondę i posiadacie konto Facebookowe – zajrzyjcie w prawy dolny róg Tokondowego pulpitu :)

Tags: , , ,

2 Responses to “Wakacje z Tokondą”

 1. nieszka Says:

  witam,
  wg mnie ikonki są mało zróżnicowane… nie widać dobrze, czy ktoś jest dostępny czy nie… głównie jeśli chodzi o ikonki z gg. może zrezygnować z czerwonej otoczki wokół słoneczka, myślę że wtedy będzie lepiej widoczny status dostępności…
  nieszka

 2. amciek Says:

  A mnie dalej nie dziala @googlemail.com
  :/

Leave a Reply

Obraz CAPTCHY