Live avatary kontratakują – Facebook podbity

Sporo czasu minęło od ostatniego wydania Tokondy, dlatego ta wersja przynosi dość sporo zmian. Najbardziej rzucającą się w oczy zmianą jest z pewnością wygląd strony głównej. Mamy nadzieję, że nowa szata graficzna przypadnie Wam do gustu :) Jednak  oprócz zmian czysto wizualnych nowa wersja przynosi nam dwie duże zmiany funkcjonalne.

Ostatnie wydanie  Tokondy wprowadza nowy standard rozmowy wyposażony w LIVE AVATARY. Wystarczy podczas rozmowy kliknąć w symbol aparatu (na dole okna obok emotikon) i zezwolić aplikacji na korzystanie z kamery, aby uruchomić system rozmowy przy użyciu LIVE AVATARÓW. Od tej chwili przy każdym wciśnięciu entera system oprócz naszej wypowiedzi wyśle także emotikonę w postaci naszego zdjęcia z aktualną  miną. Będzie to wyglądało w taki sposób:

live_avatarRozmowę w ten sposób można prowadzić za pomocą Tokondy, jak również Gadu-Gadu.

Drugą istotną zmianą jest nowy sposób logowania do Facebooka.  Niestety w związku ze zmianą obsługi protokołu konta Facebook zostały wyłączone i wymagają ponownej konfiguracji,  z jedną ważną uwagą:

W polu login należy podać nazwę użytkownika Facebook z pola username.  Jeśli nie masz skonfigurowanej w Facebooku tej nazwy możesz ją ustawić po zalogowaniu pod tym adresem

http://www.facebook.com/username/

Ponadto wprowadziliśmy w tej wersji jeszcze kilka drobnych poprawek zgodnie z Waszymi sugestiami oraz przygotowaliśmy podstawy pod wprowadzenie następnych funkcjonalności.

Jak zawsze czekamy na informacje zwrotne od Was na temat wprowadzonych zmian i oczywiście sugestie do następnych wersji.

10 Responses to “Live avatary kontratakują – Facebook podbity”

 1. NewToN Says:

  No no, jestem pod wrażeniem. Strona główna mnie trochę zaskoczyła dzisiaj, musiałęm się upewnić czy dobry adres wybrałem z zakładek. Jeżeli chodzi o resztę nowości, to napiszę jak przetestuję. Podoba mi się to, że ciągle rozwijacie tokonde i tak naprawdę jesteście niezawodni. Oby tak dalej!

 2. King Says:

  zgadzam się z “przedmówcą”, dodam że fajną zmianą byłoby zrobienie hiperłączy z linków podanych w opisach znajomych, lub jeśli byłoby to łatwiejsze możliwość skopiowania opisu znajomego w jakiś prosty sposób typu “prawym > kopiuj opis” czy coś w ten deseń… aktualnie link trzeba przepisać ręcznie co jest czasami uciążliwe przy adresach chociażby do filmików na YT gdzie identyfikatory filmów są zgoła losowymi znakami :P
  Pozdrawiam
  Szymon

 3. tokonda Says:

  Dziękujemy za miłe przyjęcie nowej wersji ;-) ! Polecamy zabawę z Live Avatarami – sami mamy z tego niezłą uciechę ;-)

  King – nad linkami popracujemy – na razie możesz zrobić tak – przy kontakcie, który ma linka w opisie, klikasz w małą ikonkę wizytówki po prawej stronie, a na wizytówce możesz już w kliknąć w link. Może nie jest to najwygodniejsze, ale nie trzeba linka przepisywać :) .

  Pozdrawiamy serdecznie i czekamy na uwagi i propozycje zmian !!

 4. tokonda Says:

  BTW – Live Avatary działają też z GG – można nieźle “zaskoczyć” znajomych ;-)

 5. infinite Says:

  ja również chciałbym się dołączyć do pozytywnych opinii. mnie osobiście bardzo przypadła do gustu nowa twarz Tokondy. bardzo cieszy fakt, że taki projekt żyje i prze w dobrym kierunku. więc nic tylko życzyć ażeby taki trend się utrzymał.
  co do propozycji, to chciałbym dyskretnie zasygnalizować, że przydałby się taki widget na kształt tego w meebo czyli meebo me, który to gdzieś ktoś zawsze wlepiłby sobie na stronę czy bloga. może pomyślicie o czymś takim.
  pozdrawiam i powodzenia.

 6. tokonda Says:

  Dzięki infinite, takie komentarze są dla nas bardzo miłe i cenne :) .
  Co do widgetu – myślimy i to bardzo intensywnie ;-) i mamy nadzieję niedługo znowu mile Was zaskoczyć !
  Pozdrowienia dla wszystkich tokondowiczów ! ;-)

 7. kpi Says:

  zgadzam sie z przedmowcami – wprowadzone zmiany sa zdecydowanie na “+”. Live avatary to taki ficzer, ktory moim zdaniem zaczyna robic naprawde roznice – tokonda nie jest juz tylko (a moze i az) uzytecznym i fajnym narzedziem “opakowujacym” dostepne uslugi w wygodnej i lubianej formie, ale dodaje cos czego nie ma (lub raczej nie ma w standardzie albo jestem niedoinformowany) u konkurencji. Wazne takze pierwsze wrazenie userow ktorzy nagle na swoim starym kliencie gadowym dostaja z wiadomosciami fotki znajomych piszacych z tokondy – mi za pierwszym razem szczena opadla;) Zloty srodek pomiedzy suchym avatarem znanym z forow a videokonferencja, na ktora ja np. nie zawsze mam ochote.

  Co do strony glownej – funkcjonalnie chyba nic sie nie zmienilo, facelifting dla mnie oznacza ze Druzyna Akondu nie odpuszcza i ciagle sporo energii poswieca projektowi – milo widziec ze stale sie rozwija a nie lezy odlogiem.

  Co do Kinga i hiperlaczy w opisach – dymki pokazuja ze funkcjonalnosc parsowania opisow pod wzgl. hiperlaczy jest juz napisana i dziala bez zarzutu, wiec skorzystanie z niej w oknie komunikatora moim zdaniem jest do zrobienia ;)

  Pozdrawiam Akondowcow i czekam na nowe niespodzianki ;)

 8. tokonda Says:

  :)

 9. micro Says:

  hm…ale facebook nie chula ;/

 10. tokonda Says:

  micro – facebook działa, upewnij się, czy dobrze podajesz nazwę użytkownika; Wskazówki masz na naszym faq – ostatni punkt.

Leave a Reply

Obraz CAPTCHY