Grupy Kontaktów – krok po kroku

Od tygodnia dostępne jest w tokondzie długo oczekiwane przez Was grupowanie kontaktów. Mamy nadzieje, że ułatwiło Wam to korzystanie z tokondy.

Używanie funkcji grupowania kontaktów
Funkcjonalność ta służy do organizowania swojej listy kontaktów w nazwane grupy. Ma to na celu ułatwić zarządzanie kontaktami szczególnie dla osób mających wiele kontaktów na liście.

Grupowanie kontaktów można włączyć lub wyłączyć w zakładce komunikatora „ustawienia/grupy kontaktów” zaznaczając odpowiednio opcję „pokaż grupy kontaktów”.

Zarządzanie grupami
Do zarządzania grupami służy okno „edytuj grupy” uruchamiane w zakładce komunikatora „ustawienia/grupy kontaktów”. Na zakładce „grupy” możemy dodawać, usuwać oraz zmieniać nazwy grup.

Dodaj grupę

Zakładka “kontakty” służy z kolei do szybkiego dodawania i usuwania kontaktów do grup.

Edycja grup

Jak to zrobić ?
Z listy na górze okna wybieramy grupę, którą będziemy zmieniać.
Poniżej mamy dwie listy kontaktów – po lewej stronie wszystkie nasze kontakty, w liście po prawej znajdują się kontakty już należące do grupy.

Wystarczy kliknąć dwa razy w kontakt, żeby przenieść go z jednej listy do drugiej. Można też przenosić zaznaczony kontakt (kontakty) pomiędzy listami klikając w przyciski ze strzałkami w odpowiednią stronę. (Wiele kontaktów zaznaczamy standardowo klikając je jednocześnie trzymając wciśnięty klawisz Shift lub Ctrl).
Zmiany zostaną zapamiętane po kliknięciu przycisku ‘zapisz’. Kliknięcie przycisku ‘anuluj’ przywróci poprzedni stan kontaktów.

Szybkie dodanie kontaktu do grupy
Każdy kontakt możemy w szybki sposób dodać lub usunąć do naszych grup.
W tym celu otwieramy okienko edycji kontaktu, przechodzimy na zakładkę „grupy kontaktów” i na liście grup zaznaczamy lub odznaczamy te grupy, do których kontakt chcemy przypisać.

Edycja kontaktu

Jak zwykle chętnie usłyszymy Wasze uwagi i pomysły.
Pozdrawiamy serdecznie
Zespół tokonda.pl

Tags: , ,

Leave a Reply

Obraz CAPTCHY